O masážích

 

Co je masáž?

 

Masáž byla popsána jako obnovení a zachování dobrého zdravotního stavu prostřednictvím manipulace s měkkými tkáněmi, ale je to také holistická metoda, která bere v úvahu celého člověka, jeho volbu potravy a nápojů, činnosti a zábav.

Správné stravování, pravidelné cvičení a masáže jsou prověřenými způsoby jak podpořit samoozdravný proces v těle, zvýšit svou energii a odolnost vůči chorobám.

Pravidelná masáž uvolňuje stres, napětí, zbavuje člověka únavy, bolesti hlavy a kloubů, nespavosti, zažívacích problémů a potíží, které souvisejí s emocemi, jako je např. Crohnova nemoc (chronické zánětlivé onemocnění zažívacího traktu), syndromem podráždění střev (IBS) a astmatu.

Může Vám pomoci pročistit myšlenky, zvýšit kreativitu, otevřít vědomí, snížit hmotnost, odstranit depresi, posílit klouby, uvolnit svaly, protáhnout šlachy, zlepšit celkovou pružnost.

Relaxační a příjemná masáž regeneruje.

 

 

Jak masáž funguje?


Některé masážní techniky pracují se svaly, šlachami a vazy. Takové techniky se provádějí tvrdě, jsou intenzivní, působí tak, aby zpracovaly jednu tkáň po druhé a tělo zbavily nahromaděných toxických látek, které mohou způsobit různé zdravotní problémy, jako je artritida, revmatismus nebo ischias.

Jiné způsoby využívají jemnější postupy, které zasahují hluboko do energetických systémů těla, aby zbavily člověka hluboce zakořeněných problémů. Proto se někdy po masáži můžete cítit emociálně rozkolísaní. Chci upozornit, že jde o normální reakci, která za pár dní odezní. Na povrch vyplují hluboce zakořeněné problémy, kterých se tak zbavíte a budete se díky tomu cítit svěžejší a svobodnější.

Jak se na masáž připravit a co dělat po ní?


V den masáže nebo před masáží, je vhodné se osprchovat. U masáže se pak daleko více uvolníte a tím pro Vás bude mnohem přínosnější a příjemnější.

Pokud máte zdravotní problémy, je vhodné se poradit s Vaším lékařem o vhodnosti masáže.

V den masáže není vhodné jíst těžké jídlo! Dopřejte si den plný ovoce a zeleniny nebo lehčího jídla a dostatečným příjmem tekutin (200-300ml/hod, čistá neperlivá voda je nejlepší). Docílíte tak lepšího detoxikačního účinku, který masáž přináší. Také doporučuji se vyvarovat alkoholu, kofeinu a tabáku, alespoň na 24 hodin po masáži či jiném holistickém ošetření. V opačném případě ošetření ztrácí účinek a tělo po masáži „bolí“ Po ošetření si dopřejte klid a odpočinek!

Naopak po masáži doporučuji se pár hodin nesprchovat! Olejíčky s vonnými esencemi mají výživné a blahodárné účinky, které v těle působí ještě několik hodin po masáži. U masáže dochází i k energetickým změnám a koupel by tyto pozitivní účinky mohla snížit.

Kontraindikace neboli pro koho není masáž vhodná?


Všeobecné kontraindikace masáží jsou:

Akutní hořečnatá a infekční onemocnění, celková tělesná slabost, onemocnění kůže, pokročilá ateroskleróza, osteoporóza, krvácivé stavy (např.hemofilie), leukémie, nádorová onemocnění, po nedávné operaci či akutním zranění, nekontrolovatelném vysokém tlaku. Lokální kontraindikace jsou u postižení lokálních částí těla, jako jsou křečové žíly, poranění kůže či jiné kožní onemocnění, částečně těhotenství.

 

Čakry - energetická centra a jejich správná funkce

Každá čakra je energetickým centrem, které je nositelem určité emoce. Zdraví našich čaker závisí na stavu našich emocí!

Pomocí našeho vědomí, dokážeme transformovat energii v našem těle.

 

 

 

Masáže Ostrava - Lenka Miklíková © 2020
System & Design: TAW s.r.o.